Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wiosenny spacer po Drohiczynie

Dwa pierwsze zdjęcia to lądowisko papieskie, gdzie w 10 06 1999 roku Jan Paweł II wylądował w Drohiczynie.

Dwa pierwsze zdjęcia to kapliczka św Jana Nepomucena z figurą z XVIII w.

Zdjęcia przedstawiają budynek starej gminy oraz muzeum regionalne.

Na trzecim zdjęciu i dalszych, widoczny jest kościół z zespołu Pofranciszkańskiego widziany z ulicy Piłsudskiego, spod dawnej masarni GSu.

Na drugim zdjęciu Góra Zamkowa widziana z ulicy Szmita, dalej wiosenne rozlewiska Bugu.

Na pierwszych dwóch fotografiach widoczna jest Drohiczyńska katedra oraz pałac biskupi.

Od drugiego zdjęcia włącznie fotografie przedstawiają wspaniałe widoki rozciągające się z Góry Zamkowej.

Od drugiego zdjęcia włącznie widoczna jest katedra, pałac biskupi, wnętrze katedry pokryte monumentalnymi freskami oraz dzwonnica.

Widok na zespół pofranciszkański, barokowy kościół ze wspaniałym monumentalnym barokowym niespotykanym ołtarzem oraz klasztor i dawny internat LO.

Zdjęcia w tej grupie  prezentują widoki z licznych drohiczyńskich ulic.

Dalej widzimy znowu kościół katedralny, jego wnętrze, wielkanocny Grób Pański, a na ostatnim zdjęciu jest widoczny jeden z budynków Wyższego Seminarium Duchownego.

Na pierwszym zdjęciu widzimy kościół sióstr benedyktynek p.w. Wszystkich Świętych. Posiada on wspaniałą, monumentalną, jedną z najpiękniejszych fasad w Polsce. Na drugim zdjęciu jest widok na katedrę, a na kolejnych widoczne jest skromne wnętrze kościoła  ten ma bardzo skromne wnętrze.  Kościół ten był zrujnowany przez działania wojenne i zabory, jak i większość drohiczyńskich zabytków. Pięć ostatnich zdjęć pokazuje zabudowania wokół kościoła pofranciszkańskiego.

Na pierwszym zdjęciu wejście obok dzwonnicy na teren katedry. Na kolejnych Cerkiew Prawosławna Św. Mikołaja Cudotwórcy, przebudowana z kościoła unickiego. Przy cerwki znajdował się klasztor, który niestety nie zachował się. Cerkiew mieści się w południowo-wschodniej części rynku, zaś  kościół pofranciszkański w północno-wschodniej. Zegar słoneczny, kilka pomników. W parku-rynku za kilka lat ma pojawić się fontanna oraz amfiteatr.

Kościół z zespołu pofranciszkańskiego, kamieniczka w początku XX w., oraz zabudowania wokół rynku.

Zdjęcia nie przedstawiają wszystkich atrakcji. Zapewne Drohiczyn byłby wiele atrakcyjniejszy, jego zabytki byłyby świetniejsze i byłoby ich więcej, ale niestety odebrały nam to liczne wojny itp. W mieście znajdowało się kiedyś pięć cerkwi i trzy kościoły. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o historii tego miasta zajrzyj na strony:

http://www.kul.lublin.pl/art_10438.html

http://www.wsddrohiczyn.pl/index.php?s=194

Oprócz wymienionych rzeczy, w Drohiczynie jest także wspaniały kopiec upamiętniający wizytę Papieża Jana Pawła II